რუსეთის საოკუპაციო ძალების მიერ სოფელ დირბის მიმდებარედ უკანონოდ დაკავებული საქართველოს ორი მოქალაქე თავისუფალია
თეიმურაზ კუპატაძე: ვაფრთხილებთ აქციის ყველა მონაწილესა და ორგანიზატორს, როდესაც პოლიცია კანონის შესაბამისად დაიწყებს ძალადობრივი ქმედებების აღკვეთას, გამოყენებული იქნება მკაცრი ზომები, როგორც წამყვან ქვეყნებშია მიღებული
საქართველოს თავდაცვის მინისტრი ოფიციალურ ვიზიტად რუმინეთში იმყოფება
ეროვნულმა ბანკმა დოლართან, ევროსთან, გირვანქა სტერლინგთან და სხვა უცხოურ ვალუტებთან მიმართებაში ლარის ახალი ოფიციალური გაცვლითი კურსი დაადგინა
ლევან კობიაშვილი: წარმოუდგენელი მასშტაბის ზეწოლა ხორციელდება ჩვენს ფეხბურთელებზე, რომლებმაც ისტორიაში პირველად საქართველოს დროშა უნდა ჩაიტანონ ევროპის შუაგულში
შალვა პაპუაშვილი: ვიწყებთ მონაცემთა ბაზის შექმნას, სადაც თავს მოიყრის ინფორმაცია ყველა იმ პირის შესახებ, რომელიც ძალადობასა და სხვა კანონსაწინააღმდეგო ქმედებებშია ჩართული
სუს-ი: პირთა გარკვეული ჯგუფები ცდილობენ საქართველოს პარლამენტთან მიმდინარე აქციების დროს მოაწყონ პროვოკაციები, რაც მიზნად ისახავს დესტრუქციული და ძალადობრივი სცენარების განვითარებას
მთავრობის განკარგულებით, ფაშიზმზე გამარჯვების 79-ე წლისთავთან დაკავშირებით, მე-2 მსოფლიო ომის მონაწილეები 2000 ლარს, ხოლო მე-2 მსოფლიო ომში დაღუპულთა ოჯახის წევრები – 1000 ლარს მიიღებენ